STÜDYONUZ BİZDEN PROJESİ

Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin’in sözünü verdiği 53 projeden biri olan Sosyal Medya Stüdyosu 'Stüdyonuz Bizden' projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın açtığı Yaratıcı Endüstiler Mali Destek Programı kapsamında yürütülmektedir.

Günümüz teknoloji çağında gençler vakitlerinin büyük bir bölümünü internette geçiriyor. Youtube başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu, gençlere seslerini duyurabilecekleri, fikir ve düşüncelerini paylaşabilecekleri yeni ortamlar sundu.

Gençler bu yeni ortamlarda video çekip blog yazarak kendilerince dünyayı yorumluyor, hatta para kazanıyorlar.

Kâğıthane Belediyesi, Stüdyonuz Bizden Projesi kapsamında kurulan Dijital Medya Akademisi'nde yılda 4 kur olacak şekilde 3'er aylık periyotlarla öğrencilere senaryo ve metin yazarlığı, görüntü yönetmenliği, vfx ve kurgu eğitimleri verilmektedir. Yanı sıra Kağıthaneli gençler, Kağıthane Belediyesi’nin kendilerine sunmuş olduğu stüdyoya gelerek istedikleri gibi kendi vloglarını çekebilmektedirler. Üstelik tüm ekip ve ekipmanlar da Kâğıthane Belediyesi tarafından karşılanmaktadır. Greenbox, kamera, offtube, ışık, ses kayıt cihazları gibi son teknoloji ekipmanların olduğu sosyal medya stüdyosu, Kâğıthane Belediyesi'ne ait yeni kültür merkezinde yer almaktadır. Stüdyoda ayrıca dijital radyo istasyonu da bulunmaktadır.

Dijital içerik üretim kılavuzu

Başvuru Formu

Dijital alana yönelmek isteyen gençlerimiz için hayata geçirdiğimiz Stüdyonuz Bizden Projemiz ile yepyeni kariyer ve iş olanakları sağlıyoruz.